Svakog novembra slavimo Dan Svetog Martina. Deca prave lampione, pevaju pesmice i pripremaju se za svečanu šetnju. Uveče, zajedno sa drugarima iz škole, predškolskog i vrtića, prolaze ulicama sa upaljenim lampionima i šire poruku dobrote i solidarnosti. Nakon toga, svi uživaju u poslasticama i toplim napicima. Ovo je jedno od najlepših i najvoljenijih školskih slavlja.
Postoji li lepša svečanost od božićne? Zajedništvo, toplina, vilenjaci, lepe želje, pesme i muzika pod sjajem božićne jelke – sve to stvara prazničnu čaroliju. U našoj osnovnoj školi svi učenici slave zajedno. Advent počinje ponedeljkom zajedničkim pevanjem u školskom holu, a završava se velikom božićnom predstavom za roditelje. Tada se radost praznika preliva iz srca dece u čitavu publiku.
Svake godine u februaru, osnovna škola organizuje karneval – dan veselja i zanimljivih kostima. Tada svi, i đaci i nastavnici, dolaze maskirani i na kratko „ulaze u tuđe cipele“. Treći i četvrti čas rezervisani su za posebnu karnevalsku nastavu, a zatim sledi druženje uz ples, igru i pesmu. Najveseliji trenutak dana je defile maski – kada nagrađujemo najkreativnije, najsmešnije, najlepše i najstrašnije kostime i nastupe.
Copyright © 2026 Deutsche Schule Belgrad. Sva prava zadržana