Lehrerkollegium

Nastavnički kolegijum

Nastavnici i vaspitači u Nemačkoj školi Beograd školske 2022/2023. godine

Olga Anđelković-Filčić

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Englisch Sek I, Französisch Sek I-II/Engleski, Francuski
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Aleksandar Arsenić
Studien- und Berufsberatung, Fachleiter Ethik am Gymnasium

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Ethik, Geschichte, AG Volleyball/etika, istorija, odbojkaška sekcija
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Anna Aust

Abteilung/Odsek: Grundschule, Nachmittagsbetreuung/OŠ, popodnevni boravak
Fächer/Predmeti: Englisch
Sprechstunde/Konsultacije: 

email
Christoph Biesemann

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Biologie, Chemie/biologija, hemija

email
Petar Bončić
Betreuung der Physiksammlung

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Mathematik, Physik, AG Fußball, AG Basketball
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Maja Bošnjak
Schul-Sozialpsychologin // kommissarische Kindergarten- und Vorschulkoordinatorin

Diensthandy/službeni tel: +381 (0) 60 048 70 22
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Ana Caran
Nachmittagsbetreuung

Abteilung/Odsek: Nachmittagsbetreuung/dnevni boravak
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: 

email
Karen Flügge

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Geschichte, Philosophie, Ethik, (Deutsch)
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Ana Dilberović

Abteilung/Odsek: Vorschule/predškola
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Aleksandra Đorđević

Abteilung/Odsek: Kindergarten/vrtić

email
Gordana Đorđević
Erzieherin in der Nachmittagsbetreuung/Vaspitačica u popodnevnom boravku

Abteilung/Odsek: Grundschule, Gymnasium
Fächer/Predmeti: SaF/srpski kao strani jezik
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Simonida Erčević

Abteilung/Odsek: Vorschule/predškola
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Tijana Fejer

Abteilung/Odsek: Nachmittagsbetreuung/popodnevni boravak

Christian Frölich
Fachleiter Sport in der Grundschule

Abteilung/Odsek: Grundschule, Gymnasium
Fächer/Predmeti: Sport
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Marija Georgijević
Leitung PQM

Abteilung/Odsek: Grundschule, Gymnasium
Fächer/Predmeti: DaF, PQM
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Andreas Herold
Stellvertretender Schulleiter, Fachleiter Physik am Gymnasium, SCHILF-Koordinator/zamenik direktora, rukovodilac stručnog veća nastavnika fizike u gimnaziji

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Mathematik, Physik, AG Physikalische Zaubereien
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Svetlana Ikač
DaF Koordinatorin

Abteilung/Odsek: Grundschule/osnovna škola
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Aleksandra Ilić
Fachleiterin Kunst am Gymnasium

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Kunst
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Ana Ivanović

Abteilung/Odsek: Grundschule/osnovna škola

email
Dragana Jovanović
Fachleiterin Musik in der Grundschule/rukovodilac stručnog veća nastavnika muzičke kulture u OŠ

Abteilung/Odsek: Grundschule/osnovna škola
Fächer/Predmeti: Musik, AG Chor
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Gorica Jovković

Abteilung/Odsek: Grundschule, Gymnasium/OŠ, gimnazija
Fächer/Predmeti: Serbisch
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Mirjana Kozić

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Mina Krneta

Abteilung/Odsek: Kindergarten/vrtić

email
Vojin Krsmanović
Betreuung der Chemiesammlung

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Chemie
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Julijana Kušević
Fachleiterin Serbisch als Fremdsprache/rukovodilac stručnog veća nastavnika srpskog jezika kao stranog

Abteilung/Odsek: Grundschule, Gymnasium
Fächer/Predmeti: Deutsch, SaF, orth. Religion, Französisch/nemački jezik, srpski jezik kao strani, pravosl. veronauka, francuski jezik
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Marija Leskovac
Koordinatorin Nachmittagsbetreuung/koordinator popodnevnog boravka

Abteilung/Odsek: Grundschule/osnovna škola
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Tamara Lopičić

Abteilung/Odsek: Grundschule/osnovna škola
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Biljana Milić Stanetić

Abteilung/Odsek: Vorschule/predškola

email
Laura Oft
Oberstufenkoordinatorin/koordinator viših razreda gimnazije

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Deutsch, Geschichte/nemački, istorija
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Merle Ontrup
Fachkoordination Französisch und Chemie

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Chemie, Französisch
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Ralf Naeve
Schulleiter

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Englisch, Sport
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Aleksandra Obradović

Abteilung/Odsek: Grundschule, Gymnasium
Fächer/Predmeti: Grundschule, Deutsch
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Mirjana Osatović

Abteilung/Odsek: Grundschule/osnovna škola
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Svetlana Pantelić
Unter- und Mittelstufenkoordinatorin/koordinator nižih razreda gimnazije

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Deutsch, Englisch
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Jovana Popović

Abteilung/Odsek: Vorschule/predškola

email
Časlav Raspopović

Abteilung/Odsek: Grundschule, Gymnasium
Fächer/Predmeti: Grundschule, Deutsch, Serbisch, Informatik
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Tatijana Ratković

Abteilung/Odsek: Kindergarten/vrtić

email
Sanja Radojević

Abteilung/Odsek: Vorschule/predškola

email
Nicolas Rađenović

Abteilung/Odsek: Kindergarten/vrtić

Martin Ritter
Leitung PQM, Fachleitung Deutsch, Koordinator für digitale Unterrichtsentwicklung/rukovodilac pedagoškog menadžmenta kvaliteta, rukovodilac stručnog veća nastavnika nemačkog jezika, Koordinator za razvoj digitalne nastave

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Deutsch, Geographie
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Nataša Stijačić

Abteilung/Odsek: Kindergarten/vrtić

email
Radmila Subotić

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Geographie,  Mathematik
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Bodo von der Trenck
Fachleitung Geographie/rukovodilac kabineta za geografiju

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Englisch und Geographie
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Maja Šiniković

Abteilung/Odsek: Kindergarten/vrtić
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Bojana Veselinović

Abteilung/Odsek:  Grundschule
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Nemanja Volić

Abteilung/Odsek: Grundschule
Fächer/Predmeti: 
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Bojan Vukelić
Fachleiter Musik am Gymnasium

Abteilung/Odsek: Gymnasium
Fächer/Predmeti: Musik, AG Voices, AG Instrumentalmusik
Sprechstunde/Konsultacije: nach Vereinbarung/po dogovoru

email
Belinda Weller
Didaktisch-methodische Koordination der Grundschule/didaktičko-metodički koordinator osnovne škole

Abteilung/Odsek: Grundschule/osnovna škola

Silke Zänglein
KiGa- und VS-Leiterin

Abteilung/Odsek: KiGa- und VS, vrtić i predškola